Otwarcie wieży widokowej na Włodzickiej Górze

19 października 2018 roku, w sobotę, wolontariusze „Uśmiechu Serca” wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w uroczystości otwarcia wieży widokowej na Włodzickiej Górze.

Na spotkanie przybyła młodzież, mieszkańcy okolicznych miejscowości, Wójt Gminy Nowa Ruda, duchowni oraz przedstawiciele Euroregionu Glacensis, Nadleśnictwa Jugów i inni partnerzy „Grzbietówki”. Na początku odbyły się warsztaty dla młodzieży zorganizowane przez radnych – panią Teresę Bazałę i pana Wacława Łukasiewicza. Uczniowie odpowiadali na pytania z geografii regionu, rysowali, oznaczali kierunki i śpiewali piosenki turystyczne. W międzyczasie każdy mógł ogrzać się przy ognisku; zjeść ciepły posiłek, skosztować różnych przekąsek, soków. Poczęstunek przygotowany został przez panią dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – Gabrielę Buczek.

Na koniec uroczystości miało miejsce poświęcenie wieży przez księży, zaproszeni goście wygłosili przemówienia, a także wręczono nagrody dla uczestników warsztatów. Dwie drużyny z naszej szkoły zajęły jednocześnie trzecie miejsce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)