Znicze na Kresy '17

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”: Olga Krzysiak, Milena Wyrębak, Przemysław Dyjak, Dawid Rachuna, Kryspin Krajewski, Michał Wnuk i Adrian Koćmirski uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu komunalnym w Jugowie. Uczniowie czyścili zapomniane i opuszczone mogiły oraz odpalili symboliczny znicz na każdym posprzątanym nagrobku.

Dzięki wielkiemu wsparciu ludzi dobrej woli w tegorocznej akcji „Znicze na Kresy” w Zespole Szkół Nr 1 w Jugowie udało się pozyskać ponad 320 białych i czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich cmentarzach na Ukrainie i Litwie.

Za wielkie zaangażowanie w zbiórkę wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” dziękują uczniom i ich rodzicom z: Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej, Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie, ze Szkoły Podstawowej w Radkowie.

Cieszy fakt, że są takie chwile w naszym życiu, kiedy zacierają się różnice wiekowe i wszyscy działamy razem w imię pamięci „Dla Tych, którzy odeszli…”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)