Spotkanie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

19 września 2017 roku grupa wolontariuszy z Dolnego Śląska, w tym siedmioosobowa delegacja z Jugowa i Nowej Rudy, wyruszyła do Warszawy na spotkanie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na zaproszenie pana Jana Dziedziczaka (Sekretarza Stanu w MSZ) stawili się wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” na czele z panią Grażyną Orłowską-Sondej.

Wolontariusze zdali raport wiceministrowi spraw zagranicznych z wykonanych prac porządkowych na polskich nekropoliach na Kresach Wschodnich oraz na Syberii. Ekipa TVP Polonia zaprezentowała odcinek Studia Wschód z tegorocznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Młodzież i opiekunowie zostali przyjęci w najbardziej reprezentacyjnej sali w MSZ im. Jerzego Giedroycia.

W podziękowaniu za wsparcie, jakiego wolontariuszom oraz fundacji Studio Wschód udziela polska dyplomacja, na ręce pana Jana Dziedziczaka delegacja z Jugowa przekazała obraz Jezusa Chrystusa, autorstwa pani Sandry Fidurskiej oraz tablo ze zdjęciami z tegorocznych prac renowacyjno-porządkowych wykonanych na polskich nekropoliach na Kresach Wschodnich oraz na Syberii. Delegacja z Nowej Rudy na ręce pana Mateusza Stąsieka (Dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą) złożyła album przedstawiający zdjęcia najpiękniejszych zakątków ziemi noworudzko-kłodzkiej. W podziękowaniu za wsparcie udzielane wolontariuszom delegacja z Pieszyc na ręce pani Iwony Kozłowskiej (Naczelnika Wydziału Spraw Programowych Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ) przekazała kosz słodkości.

Na zakończenie spotkania wolontariusze zagwarantowali i zapewnili przedstawicieli polskiej dyplomacji o swojej gotowości do wykonywania prac na rzecz Polaków z Kresów Wschodnich i Syberii. Młodzi ludzie prosili o dalsze wsparcie dla działań podejmowanych przez fundację Studio Wschód; działań, z którymi utożsamiają się w pełni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)