Udział wolontariuszy w akcji „Góry Sowie, nie Góry Śmieci”

23 września br. grupa 13 wolontariuszy „Uśmiechu Serca”, wraz z opiekunką Anną Kozioł i panem dyrektorem Arturem Chorzępą, wzięła udział w akcji „Góry Sowie, nie Góry Śmieci” w ramach finału ogólnopolskiego sprzątania świata. W związku z tym Gmina Pieszyce i Nadleśnictwo Świdnica koordynowały działania związane z porządkowaniem terenu Gór Sowich i wokół Wielkiej Sowy.

Nasza grupa sprzątała szlak z Przełęczy Jugowskiej na Wielką Sowę (pod nadzorem Nadleśnictwa Jugów). Z punktu zbiórki, na szlaku czerwonym, opiekę nad nami sprawowała pani Mariola Miśkiewicz – przedstawiciel nadleśnictwa. Ponadto porządkowane były również: Przełęcz Walimska (Nadleśnictwo Wałbrzych), „Bacówka” w Potoczku wraz z terenem nartostrady, masyw Wielkiej Sowy (Gmina Pieszyce), Przełęcz Sokola (Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda). O godzinie 12:00 wszystkie sprzątające grupy spotkały się na Wielkiej Sowie.

Wolontariusze i opiekunowie wyprawy pragną serdecznie podziękować organizatorom za gorący poczęstunek otrzymany na zakończenie działań, a także pani Marioli Miśkiewicz za opiekę nad nami podczas sprzątania. Wyrazy wdzięczności należą się również niestrudzonym przedstawicielom „Uśmiechu Serca”, którym niestraszny był chłód i deszcz: Tatianie Matulewicz, Jolancie Peszek, Milenie Wyrębak, Zuzannie Pełce, Alicji Oleksy, Wiktorii Kozioł, Alicji Rachunie, Jakubowi Feliksikowi, Hannie Chorzępie, Mateuszowi Dratwie, Kryspinowi Krajewskiemu, Julii Lichwie i Paulinie Sypień.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli pomóc naszym pięknym Górom Sowim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)