Móżdżek czyli prasa dla asa

Pokaz naukowy pt. „Magia Chemii”

W środę, 20 czerwca 2018 roku, odbył się szkolny pokaz naukowy pt. „Magia Chemii”. Starsi koledzy próbowali przybliżyć publiczności – wychowawcom i uczniom klas trzecich – zagadnienia chemiczne oraz wprowadzić ich w świat tego jakże interesującego przedmiotu.

Czytaj dalej...

Wtorkowe pokazy z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim

19 grudnia, już po raz drugi w tym roku szkolnym, grupa trzydziestu jeden uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie oraz Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu pod opieką Michała Kubata, Bożeny Sołek-Muzyki, Marty Kudryk oraz Kariny Rakowskiej uczestniczyła w lekcji fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czytaj dalej...

Warsztaty „Szkoły przeciw smogowi!”

Od 14 do 17 listopada 2017 roku w naszej szkole odbywały się warsztaty „Szkoły przeciw smogowi!”. Zostały one przeprowadzone przez pana Damiana Grodowskiego w ramach projektu „Smog i edukacja globalna – dlaczego nie!”.

Czytaj dalej...

Lekcja historii o powstaniu warszawskim

30 października 2017 roku uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych wzięli udział w żywej lekcji historii, na której spotkali się z uczestnikiem powstania warszawskiego. Pan Stanisław Wołczaski (obecnie wiceprezes Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej) przyjechał do naszej szkoły z Wrocławia, gdzie na co dzień mieszka.

Czytaj dalej...