Niezapomniana wycieczka 5a

30 września 2021 roku razem z klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Nowej Rudy. Tę wyprawę z okazji Dnia Chłopca zorganizowała pani wychowawczyni - Jolanta Blacha.

Rano szkolnym autobusem pojechaliśmy do Nowej Rudy. Na miejscu udaliśmy się na stare boisko sportowe, na którym stała rzadko spotykana tablica wyników. Potem robiliśmy grupowe zdjęcia i obejrzeliśmy jaskinię. Bardzo nas ona zaciekawiła. Po drodze zrobiliśmy także szybkie zakupy w jednym z dyskontów. Była to wielka przyjemność.

Następnie czekała na nas największa niespodzianka. Poszliśmy do siedziby Państwowej Straży Pożarnej. Tam jeden z pracowników pokazywał nam różnorodne akcesoria i wyjaśniał sposób ich użycia. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak zjeżdża się po strażackiej rurze, by szybko dotrzeć do wozu. Niestety, nie mogliśmy wejść na górne piętro ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

Na koniec wręczyliśmy panu strażakowi podziękowanie za ciekawe spotkanie, przygotowane przez panią wychowawczynię. To była ekscytująca wycieczka.

Oceń ten artykuł
(1 głos)